19 Şubat 2018 Pazartesi

Sevgililer GünüAyy ne akıllı arkadaşlarım var yaa, hediye stresine girmemek için, yani şimdi ne alcak hediye veya ya sevdiği güzel bir şey almazsa, 13 Şubat akşamı kavga ettiler, 14 Şubat’ı ayrı geçirdiler, sonra da 15 Şubat’ta barıştılar.

Bazıları da sessiz geçirdiler, bazıları hiç kutlamaz, bazıları aşktan korkar, şey derler ya hani, Eskişehir’de bir Kalabak suyu varmış, bunu içenler ya Eskişehirli olurmuş ya da Eskişehirden evlenirmiş. Bunun için üniversiteyi okumaya giderler bu şehre, suyunu da içerler ki evlilik garanti olsun.

Ama korkanlar tabikide o suyu da içmez, aşk iksiri de içmez. Bazılarının da o gece trafiği çok oluyor işte, akşam 7-9 arası biriyle, 9-11 arası biriyle, 11-1 arası bir başkasıyla gibi. Hepsine de bu gece annemlerle olcam derler ama.

Bu sevgili konusu da tehlikeli tabii. Tayvan dizilerindeki gibi romantik olmuyor herkes. Bu sevgi de bazen köfte gibi oluyor, dışı pişmiş içi kırmızı köfte gibi. Yersin ama miden bozulur, miden ağrır. Sonra lavaboya gidersin köftecide, başka bir midesi bozukla karşılaşırsın, ah işte aşk, midende kelebekler uçuşur. Yine Tayvan dizisine döndük.

14 Şubatta evlenenler bile var, ne şans ama şanssızlık da olabilir bu belki. Bir arkadaş var mesela, o gün evlenecekti, bizim Nes, nişanlısıyla birlikte ev aldılar, ama Nes ailesinden borç aldı, kredi de aldı, 360 bin lira toparladı, verdi nişanlısına, adam evlenmekten vazgeçti, evi de kendi üstüne yaptı. Şimdi Nes ile ailesinin arası açıldı.

Ama mutlu olan da var tabii. Başka bir arkadaş, Anya, kendisi tercüman, boyu 1.60, kilosu 72. Azcık şişko yani. Ama tam yedi dil biliyor, üniversite bitince kapandı. Üniversiteden arkadaşı ile evlendi. Kendisi dilci, çocuk işletmeci. İşletme, en çok okunan bölüm. Anya, aman bak evleneyim, şişkoyum zaten, evde filan kalmayım diye evlendi. Okul bitince neredeyse. Oğlanla birlikte Afrikanın bir yerlerine tayin oldular. Anya, tercüman oldu, elçilikte. Maaşı altıbin dolar. Oğlanın daha düşük maaşı. Ama Anya mutlu. En büyük sorunu da gelinliğine sığamamak oldu.

72 yorum:

 1. Hahahaha, hediye almamak için 14 Şubat'da mahsus kavga çıkartmak güzelmiş, ben bu fikri Karpuz Apartmanı'nda kullanırdım ama 14 Şubat bitti, Allah ömür verirse seneye:)))tercüman maaşı 6000 dolar ha? Çok iyiymiş. :) Kimseye evlenmeden önce para, pul vermeyeceksin, evi de kendi üstüne yapar böyle ama iyi bir avukatla geri alır umarım...
  Eline sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bücürük ve ben.

   kullan çok sevimli zeka diy mi :) ya evet yaaa elçilikte öyle iştee :) ya sorma valla insanlar kötü. işallah alır ivit :)

   Sil
 2. Herkese Anya'nınki gibi büyük sorunlar versin ne diyelim.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ebemkuşağı.

   ha haa eveeet kilo sorunu işteeee en büyük soruuun :)

   Sil
 3. Anya mutluysa gerisi hikaye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. büşra bayram.

   eveeet ama değil mi yiaa :)

   Sil
 4. Ay kutlamadan olur mu? Insan bi cicek olsun alir abartmadan. 😂😂😂

  YanıtlaSil
 5. Anya'ya mutluluklar dilerim diğerleri pek hak etmiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kiremithanem.

   işallah hep mutlu gider hayatıı :)

   Sil
 6. Hiç de sevmem 14 şubatı. Ama Anya'nın hikaye iyiymiş :)

  YanıtlaSil
 7. Anya'nın gelinliğe sığamamak durumu gibi olsun dert canım:)
  Derdi o olsun başka derdi olmasın

  YanıtlaSil
 8. Bir arkadaşım cimri olduğu için aynen böyle yapardı. Hediye almayı stresli blduğu için yapanlar da varmış.  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. okyanus derin.

   ah bak cimrilik de olabilir ivit ama cimrilikten hediye almıyorsa onun işi yaş olabilir biraz, cimri ve seven zor bir arada :)

   Sil
 9. Vay bee Anya ne şanslı. Nes'e üzüldüm. :)

  YanıtlaSil
 10. Allah başka dert vermesin :))

  YanıtlaSil
 11. Tek derdi o olsun be yaaa 😂 nolcak gelinlik ona sığar :)

  YanıtlaSil
 12. Nes'in başına gelenler can sıkıcı az parada değilmiş hani 360.000. Umarım geri alabilirler. Anya'ya da mutluluklar dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. esra takım.

   alır işallah yaa :) anya eveeet :)

   Sil
 13. En sevmediğim gün kendisi -_-

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir lahzanın aksi.

   ah evet kolay değil bu günü sevmek :)

   Sil
 14. ben de anya gibi düşünüyorum ne yalan söliim :D
  360.000 liraya benim kendimle bile aram açılırdı, yazık olmuş, üzüldük :S
  tayvan dizilerine iyi sardın :D tayland mıydı yoksa? ikisi ayrı yer mi yaa :D (cehaletim)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dr. coffee.

   ay dur daha yaa okul bitcek, tus var, afrika var belki :) ha haa para çok önemli tabii, belki de en önemli şey hayatta, olmayınca çok önemliii :) tayvan. tayland diil. bilmiyom yaaa aynı yerdelerdir herhaldesi :)

   Sil
 15. Oh Anya en iyisini yapmış😁 Nes'e üzüldüm ama inşallah daha iyileriyle karşılaşır ve ailesiyle arasını düzeltir😊 Güzel bir 14 Şubat yazısı olmuş. Pembiş pembiş 14 Şubat sözlerinin aksine gerçekleri yansıtan😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mavi melodi.

   ya evet yaa ondört şubat deyince hep kalpler çikolatalar olcak değil yaaa di mi amaa :)

   Sil
 16. 14 Şubat ismiyle kitap çıkaran var mıdır acaba? Kısacık yazıya bir sürü hikaye sığmış... Tam bir kaos günü bence. Bir zamanlar çalıştığım şirkette o güne özel esprili kutlama kartları basılırdı. Çalışmalar aylar öncesinden başlardı tasarımı basımı satışı dağıtımı ödemelerinin toplanması falan başlı başına bir işti... Anya'nın eşi şanslıymış. Bir dil bir insan hesabıyla 7 kişiyle birden evlenmiş. :)) Mutlulukları daim olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. film gündemi.

   hoş anıymış seninkiii :)

   Sil
 17. Hediye almamak için küsmek mi O.o garip geldi :D hediye almak eğlenceli bir şey bence , babam 14 şubatta anneme hediye alırken bana ve kardeşlerime de alır ki annemi kıskanmayalım , hahahaha :D

  YanıtlaSil
 18. Tüüü Nes'in nişanlısına 😡 14 Şubat'ta evlenmezdim ama Anya'ya uğurlu geldiği belli ☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. belle.

   ondört şubatta evlenmek tehlikeli di mi yaaa. hep mutlu olmak zorundasın gibii :)

   Sil
 19. Ah Anya ya. :D Bu arada Kalabak su hakkındaki bu efsaneyi bilmiyordum. :( 4 yıldır içiyorum. Neyse zaten batıl inanç bunlar korkmaya gerek yok İrem. :D

  YanıtlaSil
 20. ay en yakın arkadaşım ortaokulda yaptı bunu sevgilisine hediye almamak için ayrıldı çocuktan :) nes e üzüldüm yazık olmuş.

  YanıtlaSil
 21. Anya ve Nes ne güzel bir isimlermiş :))
  Beden ve ruh sağlığımız çok fazla tehdit etmiyorsa kilolarımızla barışık olabiliriz. Bazıları kilolu insan seviyor üstelik :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yıldız.

   iyidir kilo yaaa dı mıııı :)

   Sil
 22. 14 şubat tüketime hizmet bir gün bence ,Nes için üzücü bir olay olmuş ama Anya'nın tek derdi gelinliğe sığamamak olsun ne mutlu daha ne:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fatma üzmez.

   napcan işte tüketim de lazıım :)

   Sil
 23. bu hani 14 şubat filmleri gibi olmuş "aşk her yerde" gibi mesela, çok hoş, ama Nes'e çok kötü olmuş...:(

  YanıtlaSil
 24. eskiden çok severdim çok eğlenirdim o gün şimdi sadece indirimleri için takip ediyorum :-))

  YanıtlaSil
 25. ahahah biz kuru fasulyeciye gidip boykot ediyorduk ama romantik takıldık bu sefer :D

  YanıtlaSil
 26. Hayatımda biri olmasa da ben 14 şubat hediyemi bir çocuk sevindirerek yaptım. Hediyeyse hediye. Hem de birini yüzeysel mutlu edeceğime, başka birini gerçekten mutlu ettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. burçak gülsüm.

   ne iyi yapmışsıın :)

   Sil
 27. Köfte meselesi sadece sevgililer için geçerli değil:)

  YanıtlaSil
 28. Hey deep nes 360.000 lira az bir para değil dikkat etmek gerekiyor Anya da maşallah okuyunca gözüm büyüdü 6000 dolar Allah mutluluklarını daim etsin maddi durum bir yere kadar önemli olan mutlu olması :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevde.

   ivit tabiii mutluluk en önemlisiii :)

   Sil
 29. Kutlayanlara saygı duyuyorum ama bana liseli günü gibi geliyor :)

  YanıtlaSil
 30. Ah şu sevgililer günü tuzağı, hep derim sevene her gün sevgililer günü gibi geçebilir. Bir ömürlük sevgileri bir güne sıkıştırmak nedendir? Aynı zamanda Anya adına çok sevindim ve Nes eminim ki bundan sonra daha güzel bir hayata adım atmaya başlayacıktır :)

  YanıtlaSil
 31. Hayatımda hiç sevgililer gününde sevgilim yoktu sanırım :) Ya ayrı yada küstük yada yoktu :)) Bende 14 şubat tüketime hizmet ediyor deyip o günü yok sayarak içimi rahatlatıyorum. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kitap güneşim.

   hihi çok tatlııııı sölediin :)

   Sil
 32. Abla anyaya söyle kilolu falan değil o. Ben daha kötüyüm. :D önemli olan mutluluk gerisi hikaye. Yalnız şairlerin yazarların yaza yaza bitiremediği Aşk kavramını bir köfte ile özetlemişsin ya ayakta alkışlanmalık insansın :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yalnız ama özgür.

   hehe takma kafanaaa :) ha haaa aşk ve köfte eveeet :)

   Sil
 33. Kasıtlı olmasa da 14 Şubat'ta ilişkisi başlayanlar da var :D
  Çeşit çeşit insan ve bir o kadardan da fazla ilişki çeşiti var. Ne garip dünya :)

  YanıtlaSil
 34. Anya'ya mutluluklar Deep! ^_^
  14 Şubat'a karşı içimde bir soğukluk var, çok sahte ve basit geliyor.
  Emeğine sağlık! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. irem akay.

   ivit biraz yapmacık bişi oldu zaten bu gün :)

   Sil