16 Nisan 2018 Pazartesi

Öykü Yazıyoruz (Yeni bir mim)


Berlin Berlin arkadaşımız pek hoş pek tatlı bir mim düşündü. Hafta sonuna doğru, acaba ortak bir öykü yazsak nasıl olur diye düşündü. Birkaç arkadaşımız ve ben de bu fikri çok sevdim. Ortak öykü yazacağız yani. Herkes bir parça yazacak ve öyküyü istediği yöne çevirecek.

Berlin Berlin, ilk bölümü yazdı, her mimlenen kişi, kendinden önceki bölümü kopyalayıp, kendi yazdığı paragrafın üstüne yapıştıracak, kendinden sonra mimlediği kişi de aynı şeyi yapacak ve blogunda öykünün o ana dek olan gidişi belli olacak. Öykünün başlığı ise daha sonra belli olacak.

Berlin Berlin, ilk olarak beni mimledi. Öyküye bir devam yazacağım, bir sonraki arkadaşımızı mimleyeceğim. Öykü yazımına katılmak isteyen arkadaşlar, Berlin Berlin'in bloguna gidip, ben de yazmak istiyorum desinler. Katılmak isteyenler sırayla katılacak yani. Ben de, arkadaşlarımıza gidip, hadi sen de yaz bir devam diyeceğim.

Sonra da, öykünün bütünü de herhalde sevgili Berlin Berlin'in blogunda ve yazan arkadaşlarımızın bloglarında da görülebilir olacak. Haydi siz de katılın.Şimdilik İsimsiz Öykü

Saçları terden yüzüne yapışmış, gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüş, koşmaktan dizlerinde derman kalmamış bir şekilde, sokağın büyük caddeye açılan köşesinden ana yola fırladı. Zifiri karanlıkta bir arabaya rast gelme umuduyla koşmaya devam etti. Yolun karşı tarafında beliren ışığa biraz daha yaklaştığında, birinin kendine doğru geldiğini ve fısıldayarak "Öykü" diye çağırdığını duydu. 

Öykü, Öykü, Öykü, fısıldamaların şiddeti arttı, Öykü, kızım, hadi uyan, uyansana, hadi kızım, sabah oldu, okuluna geç kalacaksın, uyan. Bir sıçramayla uyandı, ah anne, sen miydin beni çağıran, ne işin vardı ışığın altında? Ne ışığı yavrum, kabus mu görüyordun sen, sana kaç defa dedim, uykudan önce gerilimli filmler izleme diye, hadi kalk artık, bir duş al, portakal suyunu iç ve dersine yetiş.

Neyse ki rüyaymış dedi Öykü. Derin bir nefes aldı. Sonra kalkıp lavaboya gitti. Yüzüne çırptığı suyla kendine geldi. Annesi içeriden iki lokma bir şeyler ye diye sesleniyordu. Geç kaldım anne diye odasına gidip aceleyle giyindi. Annesine bir öpücük gönderip masanın üzerinde duran bir bardak sütü içtikten sonra kendini dışarı attı. Hızlı adımlarla ışıklara geldi.

Tam caddeden karşıya geçmeye hazırlanırken acı bir fren sesi duydu. Bir an geceki rüyanın etkisiyle arabanın kendisine çarptığını zannedip gözlerini kapattı. Sonra kendine gelip gözlerini açtığında yerde yatan bir kedi yavrusu gördü. Hemen kediyi kucağına aldı. Neyse ki birkaç ufak çizikten başka görünür bir yarası yoktu kediciğin. İlk dersi kaçırmıştı zaten. Eve dönüp annemden mi yardım istesem yoksa veterinere mi görürsem diye ikilemde kaldı Öykü.


Ama kısa sürede toparladı kafasını. Düşünmesine gerek yoktu ki, ne yapacağını o çok iyi biliyordu. Yüzüne kocaman bir gülümseme yayıldı. İçinde kelebekler uçuşmaya ve kalbi hızlıca atmaya başladı. Çünkü aklına gelen fikir onu heyecanlandırmıştı. Eve dönüp annesinden yardım almayacaktı elbette, kediyi veterinere götürecekti. Her gün okuluna giderken yolunu uzatıp kliniğinin önünden geçtiği, "acaba karşılaşır mıyım" düşüncesi ile kapısının önünde oyalandığı, aşık olduğu veterinere götürecekti kediyi. O veterineri de ilk, arkadaşının kedisini götürdüklerinde görmüştü..Zaten o anda da aşık olmuştu. Ondan sonra sürekli oraya gitmek için bahaneler buluyordu. Hatta veteriner onu geçen hafta kapısının önünden geçerken görünce içeri kahve içmeye çağırmıştı. Öykü o günden sonra daha çok görmek istiyordu veterineri. Hakkında bütün bilgiye sahipti.. Öykü daha üniversite 4. sınıftaydı, veteriner ile aralarında 3 yaş vardı...


"Ayakları ondan evvel davranıp harekete geçmişlerdi bile. Hızlı adımlarla yürüyor, ılık sabah rüzgârını kızarmaktan kendilerini alamayan yanaklarında hissediyordu. Başını gökyüzüne doğru kaldırdı. Mavinin envaiçeşit rengine bürünmüş, güneşin anaç ışıklarından şahsına pay çıkarmaya çalışıyordu gök kubbe.

'Ne güzel bir Nisan sabahı..." dedi Öykü mutluluğun iksiri aşık olma hali ile sarhoş olurken. Küçük kedicik o sırada iyice kucağına yayılmış, karamel kahvesi tüylerini yalamakla meşguldü.

Bir sokak geçti, sonra bir sokak daha. Veteriner kliniği ile arasında sadece yirmi metre kalmıştı ki hemen yanı başındaki bir dükkanın camekanının önünde durdu. Camın yansımasında kendisini yeterince beğenene kadar üstüne başına bir çeki düzen verme gayretine girişti. Ensesinde topladığı koyu kumral saçlarını saldı. Saçlar omuzlarına düştü; perçemleri de küçük ve sevimli alnına. İşte şimdi hazırdı..." 

Heyecan içinde özel kliniğin merdivenlerinden çıkarken kalp atışlarının ritmini frenlemek istercesine elini göğsüne bastırdı ve her adımı ile yüreğinin derinliklerinde giderek daha da çoğaldıklarını hissettiği pır pır uçuşan sevgi kelebeklerine hemen oradan uzaklaşmalarını söyledi. Olabildiğince normal görünmeye gayret etse de kucağında taşıdığı yaralı minik kedi kadar ürkek ve narindi. Bekleme salonunda girdiğinde daha önce hiç karşılaşmadığı sarı saçlı, ela gözlü, beyaz önlüğün içinde bile oldukça alımlı görünen bir genç kız karşıladı onu. “Bu kız da nerden çıktı şimdi” dedi içinden. Öfkesini yatıştırmaya çalışarak “Tunç Bey müsait mi?” diye sordu ve ekledi “Minik kedinin durumu biraz acil de”. “Tunç Bey şimdi bir operasyonda. 15 dakikaya kadar çıkar. O müsait oluncaya kadar ilk müdahaleyi ben yapayım dilerseniz. Ben onun yeni asistanıyım, adım Seray” deyip onay beklemeden çekip aldı kediciği Öykü’nün kucağından. Onu muyene odasına doğru götürürken geride bıraktığı parfümün rüzgarından hiç hoşlanmamıştı Öykü. Asistanın mekanik kollarında muayeneye giden kedicik ise çaresizce teslim oldu kaderine. Müjde annenin biricik kuzusu ve mahalledeki en yakın kankası Bücürük’le bugünkü pinpon maçını iptal edecekti mecburen.

"Öyle görünüyordu ki beklemekten başka bir şansı yoktu. Boş bulduğu bir sandalyeye yöneldiği sırada telefonundan gelen sesle aniden irkildi. Arayan Müjde’den başkası değildi. Ne diyecekti şimdi ona? Düşünmek yerine telefonu açmaya karar verdi. Telefondaki sesle ikinci defa irkildi. 'Öykü! Neredesin sen Allah aşkına? Okula da gitmemişsin bugün. Akşamki maçı unuttuğunu söyleme sakın bana!' Derin bir nefes aldı ve 'Müjde...' dedi; 'Söz veriyorum en ince ayrıntısına kadar anlatacağım ama şimdi değil. Maçı da ertelememiz gerekiyor. Kızma olur mu?' diyerek kapattı telefonu. Neyse ki Müjde fazla kurcalamamıştı konuyu.

Telefonu çantasına koyarken , merdivenlerden inen Tunç’u gördü. Heyecanlanmayacağına dair kendi kendini telkin ederken Tunç da onu çoktan görmüştü. 'Öykü...' dedi; 'Senin burada ne işin var?' 'Şey...' diyebildi… 'Kedi.. araba çarptı da aklıma sen geldin.' 'Çok iyi yapmışsın, nerede şimdi? Seray ilk müdahaleyi yapmıştır, gel bir beraber bakalım nesi varmış senin kedinin.' Seray adını duymaktan hoşlanmadığını fark etti ama muayene odasına Tunç'la girecek olmak ona adeta zafer kazandırmıştı. Küçük bir müdahale sonrası kedicik de kendine gelmişti. Artık gitme vaktiydi. Oysaki gitmek hiç içinden gelmiyordu. Vedalaşırken dile getirmeye çekinir gibi tutuk bir tavırla 'Şey...' dedi yine. 'Öğle tatili vakti geldi galiba, aç mıydın?' Tunç biraz düşünür gibi oldu; 'Aslında çok aç değilim ama şu köşe başında yeni bir pastahane açıldı, tatlılarının güzel olduğunu söylüyorlar. Ne dersin tatlı yiyelim mi?'"


"Öykü Tunç'un teklifini duyunca sevinçten çığlık atmamak için zor tuttu kendini. Sevincini belli etmemeye çalışarak tamam benim için uygun diyerek cevap verdi. Bir taraftan da Tunç'u süzüyordu. Tunç uzun boylu, geniş omuzlu, kumral, yeşil gözlü kendinden emin tavırlı, sakin bir gençti. Öykü'ye gülümseyerek 'Hadi çıkalım.' dedi. Tunç Öykü'nün ilgisini fark etmişti. Bu ilgi hoşuna da gitmişti fakat belli etmedi. O da Öykü'yü beğeniyordu. Neden olmasın diye mırıldandı. Aslında tanımak da istiyordu onu. Gördüğü diğer kızlardan farklıydı. Doğal, saf bir görüntüsü vardı. Üniversite hayatında  hiç ciddi ilişkisi olmamış, kimseye güvenememişti.

Pastahanede oturup biraz sohbet ettiler. Havadan sudan konuştular. Daha sonra Tunç Öykü'nün okulunu sordu. Bu sene bitireceğini öğrenince çok sevindi. Tunç'un ses tonu  o kadar yumuşak ve etkileyiciydi ki hiç susmasın konuşsun istiyordu Öykü. İkisi de çok keyif almıştı bu sohbetten.
Öykü Müjde'yi düşündü bir an, Tunç'u tanısa nasıl şanslı olduğunu söylerdi Öykü'ye herhalde.
Az sonra Tunç ayağa kalktı; 'Artık gitmem gerekiyor iş beklemez' dedi. Öykü'ye dönüp '...yarın tekrar buluşalım istersen...'  diye gülümsedi.

Öykü bu gelişmeden çok mutlu olmuştu. Hiç bu kadarını beklemiyordu. Yeni bir aşk mı başlıyordu acaba? 'Tamam, yarın görüşürüz!' diyebildi. Tekrar buluşmak üzere vedalaşıp ayrıldılar..."


Öykü'nün içi içine sığmıyordu. Yarın tekrar buluşacaklardı. Bu ne demekti? Acaba Tunç'un hisleri de Öykü'nünki ile aynı mı idi? Bu teklif acaba bir ilişkinin başlangıcı mı idi? Yoksa sadece arkadaşça, basit bir buluşma teklifi mi idi? Serra Tunç'un sadece asistanı mı idi? Yoksa aralarında bir bağ var mı idi? Bunun gibi yüzlerce düşünceyle, heyecan içinde yarının gelmesini bekliyordu. Müjde'yi arasamı idi? Ama geç olmuştu. Bir yandan da bu gece heyecandan uyuyamayacağını düşünüyor ve yarın gözünün altında bir sürü mor halka ile Tunç'un karşısına geçmek istemiyordu. Yatağına uzandı ve bir sürü düşünceyle, sonunda uykuya daldı. (bakalım, Öykü'nün nasıl bir hayatı olacak, neler yaşayacak?) (Ebemkuşağı'nı mimliyoruum)Ebemkuşağı yazdıııı, şimdi sıra İncirli Kurabiye Zeynep'deee...

Zeynep de yazdıııı.


O da Feri Peri'yi mimledi.


sonra da Yıldız mimlendi.


ve Sibella.


Bu ortak, imece öykümüze katılmak isteyen arkadaşlarımız, Berlin Berlin arkadaşımızın bloguna yorum yapıp bildirsinler, öyküye katılıp bir sonraki arkadaşı mimlemek, seçmek isteyenler de yine Berlin Berlin arkadaşımızın yazısının yorumlarında yaptığı listeden bakıp seçsinler iştee.

106 yorum:

 1. Süpersin :)

  Çok güzel olmuş 👏

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. berlin berlin.

   ayyyyy tişkiiir. sen müthiş başlattıın vallaaaa, ben de arkadan gerilim korku seri katil filan yapacaktım önceeee, öyküyü takip eden bir piskopat filansııı, sonra sibella pasta diyinceeee, ay dedim romantike dönsün, pastalı olsun, bakalııım nolcaaaak yaaaaa, rüyaya bağladım sonra işteeğğğ :)

   Sil
  2. Bakalım daha nerelere gidecek? Her dalda müthiş yazarız. Korku, gerilim, romantik, komedi, macera... Hepsi buradaaaaa... Güzel reklam oldu😊

   Sil
  3. berlin berlin.

   ebeeet gel kardiş öyküye geeeel :) bakalıım yazcak büssürü arkadaşımızzzz olur bir dolu kavis ve süfliiiz :)

   Sil
 2. Bana sıra gelsin diye heyecanlı bekleyişim başladı :) Rüyacı Deep seni :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. feri peri.

   ha haaaa sen de artıkın öykü meselaaaaa kurt kızmış yaaaaa filan yaniiii :)

   Sil
  2. Valla aklımda hiçbir şey yok, klavyenin başına oturduğumda çıkacak :D :D

   Sil
  3. feri peri.

   ay yazarsın sen nolcak romanını yazarsın vallasııı :)

   Sil
 3. Okudummmmmm ya çok cici olmuş benim de aklıma rüyaya çevirmek gelmişti ben de heyecanla sıramın gelmesini bekliyorum ya deeptone süpersin 🤗 Gerilimden aşka çevirmene çokkkk sevindimmm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sibella.

   hımmm iyi bak sen de rüya diye düşünmüşsüüün işteeğğğ, bakalımlım nası bişiler akşlar yaşıycak mı öykümüzzzz :)

   Sil
  2. Heyecanla bekliyoruz :)

   Sil
  3. sibella.

   ebeeeet heycanlıııııı ve eğlenceliiiiiii :)

   Sil
 4. Çok guzel olmus ellerinize yüreğinize sağlık güzel insanlar 😊❤hadi bakalım devamlarini bekleriz 😊❤sevgiler güzel insan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sessiz kaldım.

   bakalım neler olcaaaaaak tişkirleeer :)

   Sil
 5. Ben de katılmak için yazdım ancak pekte anlamış sayılmam hala mim olayını. Yine de haber verdiğin için çok teşekkür ederim. Sayende farklı bir güzelliğe katılmış oldum:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. deep inside.

   heey sen yazcan tabii öyküüüüü hikayeciiii :)

   Sil
 6. Yıllar önce 20 den fazla arkadaşımızın katıldığı bir hikaye maratonunu takip etmiştim. Neler neler çıkmıştı ortaya... Hey gidi günler...
  Mim olarak ayrı bir heyecan katmışsınız olaya deeptone. Her iki bölümde çok güzel olmuş. Yalnız bir ricam olacak. Sobelenen blogun linkini de yazıya ekleyebilir misin? Hikayenin izini blogundan takip edeceğim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. film gündemi.

   eskiden de olmuştu demek kiiiii iyimiiş :) ekledim zatensiğğ :)

   Sil
 7. Güzel bir öneri haklısınız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sibella.

   hıhım ivit ekledims :)

   Sil
 8. Uyku mu yaaa? bu daha başka şey olmalıydı. Ebemkuşağının ne yazacak acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bahçe perim.

   gerilim devam etcektim veya bilimkurgu filan ama minnoşa çevirdim işteğğğ :)

   Sil
 9. Hadi bakalım hayırlı olsun o zaman. Sizin web sitenizi inceliyordum biraz önce. Hiç fark etmedim daha önce. Kusura bakmayın. Zaten 1 Nisan'dan beri yeniden buralardayım. Açık arayı kapatırız artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. özden ak.

   heey kapatırsın nolcaaaak senin blogun çok verimli ve faydalııııı zateeen :)

   Sil
  2. Öğretmenim ve blog açarken ve verimli ve faydalı oluyorum. Hayat tarzı değiştiremiyorum.:) Yani! çok merak ettim sepette şu an. Görüşürüz.

   Sil
  3. özden ak.

   hımmm, öğretmen psikolojisiii yaniiii :) yani, hımmm, üç kurgu hayat öyküsüü, umarım severek okursuuun :) çellocu gece, liseli çağla ve eğlenceli simay :) görüşürüüz :)

   Sil
 10. Farklı bir mim konusu olmuş yüzlerce farklı beyin yüzlerce farklı senaryo oluşturacaktır:) Bakalım neler olacak:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahmet burul.

   eveeeet bakalııım görücaaaz :)

   Sil
 11. ya bu nasıl bağlamaktır harikasın deep :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgidoji.

   ha haaa babam bağlamacıııı hihihi :)

   Sil
 12. Yanıtlar
  1. lerzan kara.

   yaaa işallah hepsisi hoşş oluuur :)

   Sil
 13. Deep mimin çok güzel. Şimdiden biri beni mimlerse ne yazarım diye düşünmeden edemedim 🙂

  YanıtlaSil
 14. ilginç bir mim olmuş bu ...

  YanıtlaSil
 15. Bu mimi gerçekten çok sevdim. Farklı yazarların kaleminden, farklı bakış açılarıyla bir öykü. Sonunu merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilkay özgür.

   sen de katılsana öyküyeee :)

   Sil
 16. Çok güzel bir başlangıç olmuş. Ben de katılmak istediğimi belirttim. Heyecanla sıramı bekliyorummm :))

  YanıtlaSil
 17. Ayy çok güzel bir yere gidiyor hikaye, merakla heyecanla ilerlemesini bekliyorum. Ve tabii bütün gözler ebemkuşağında şimdi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zeynep.

   eveeeet onu bekliyoz artıkın :)

   Sil
 18. Ebemkuşağıııııı 📝

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. berlin berlin.

   dün akşam görmedi, görer bugün :)

   Sil
 19. Ebemkuşağııııııı :)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sibella.

   görür bugün yaaa, o da öyküsever :)

   Sil
 20. ay bayıldım fikre süpermiş hemen gidip parmak kaldırayım da örtmen beni de kaldırsın :)

  YanıtlaSil
 21. süpermiş Deepcim gelişmeleri merakla bekliyorum, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. eren o.

   ay ne güzel oldu ya di miii, dört bölüm olduuu bileee :)

   Sil
 22. Çok güzel bir fikir. Bakalım nasıl devam edecek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bugünün notu.

   tatliş devam ediyooo, gizem, rüya, kedi ve sonunda aşk başladııı :)

   Sil
 23. Hikayenin tamamı bittiğinde tümünün bir yerde yayımlanması güzel olur. Ebemkuşağını bekliyoruz. Öykü'nün hayatı nasıl devam edecek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beyda.

   öykü aşık bile olduuu hihihi :)

   Sil
 24. oo süper bir fikirmiş , keyfiniz bol olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kitap eylemi.

   eveet eğlenceli heycanlı olduuuu :)

   Sil
 25. Evet,hoş. Yorgunluğumu alacak bi hikayeyi sürdürmek :) bekliyorum heyecanla!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dostoyevskinin ötekisi.

   dört bölüm olduuu, sana da gelcek işte sıraaa :)

   Sil
 26. İlginç şeyler olacak desene :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yeşim.

   kedi ve aşk var şimdilik :)

   Sil
  2. Bayağı ilginçmiş konu,ben demiştim ki :))))

   Sil
  3. Deep liseli bir arkadaşımız var,yeni açmış blog sayfasını. http://cagdasipekk.blogspot.com.tr/ bloglardan seçmeler yaparsan mutlu olur sanırım. Bana instagramdan ulaşmıştı. Aklıma hemen sen geldin. Birkaç tavsiye verdim, bunların içinde sen de vardın :)

   Sil
  4. Bir de ilginç derken konuyu değil imece öykü oluşumunu kast etmiştim ;)

   Sil
  5. yeşim.

   hımmm ivit ivit ilgiiiiinç dimiştin iviiit :) çağdaş ipek bak tesadüfeeee az önce ona hoşgeldin didimdii :) imece ilginç ebeeeeet imece öyküüüüü :)

   Sil
 27. Davetine icabet edip yazdım bugün. Ama tek paragraf mı yazacaktım? Benimki biraz uzun mu oldu ne? Bakalım sonrası nasıl şekillenecek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gayet güzel olmuş. Eline sağlık🤗

   Sil
  2. ebemkuşağı/berlin berlin.

   eveet çokzel tabikideee, bi paragraf diye bişi yoktu ki zatensiiğğ :)

   Sil
 28. Öykü yazmak hayal gücünü gerektirir. Bende de bu pek yok. Sen yaparsın. Biz de okuruz. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. müfred.

   ay arkadaşlar da yazıyo işteee. dört bölüm olduuu :)

   Sil
 29. Çok güzel bir fikir devamı da harika gelmis😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayat cıvıltısı.

   de mi amaa :)

   Sil
 30. Yanıtlar
  1. fatma nur.

   ebeeeet, dört bölüm oldu bileee :)

   Sil
 31. Bir paragraf katkıda bulunmak güzel ve değişik olacak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. acemi demirci.

   daha uzun da yazabilirsin kiii yaaa :) dört bölüm oldu bilee :)

   Sil
 32. çok güzel bir mim tarzı:) eğlenceli ve yaratıcı, bakalım neler çıkacak deepcim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. düş tasarımcısı.

   hıhım ivit bakalımlım :)

   Sil
  2. Düş tasarımcısı, sen de var mısın? Ekleyeyim mi listeye?

   Sil
  3. Berlin Berlin tabii ki olur canım:) Beni de ekleyebilirsin:)

   Sil
 33. Havada aşk kokusu var 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cem kazan.

   hıhım ivit öyle oluyor ilerleyen bölümlerde deee :)

   Sil
 34. Böyle bir etkinlik yapmıştık daha önce de, ben de katılmıştım hatta, güzel oluyor :)) Kalemine sağlık Deep :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kağıt salıncak.

   öyle miiii, hatırlamadım ben, demek ki katılmamışım, güzel ya evet heycanlı ve eğlenceli gidiyooo, aşk öyküsü oludu şimdiliks :)

   Sil
 35. keşke zamanım olsaa :)) öykü muazzam birhal aldı daha şimdiden :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iman power.

   olsun ilerde yine yaparız yaa sen de katılırsıın :)

   Sil
 36. Hikaye çok iyi başladı fakat bunu bölüm bölüm nasıl ayarlanacak bende alabilirim mimi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevde.

   aldın zateeen, ne iyi düşündü yaa berlin berlin arkadaşımız :)

   Sil
  2. Ekledim seni de. İnşallah en kısa zamanda mimlenirsin. 🤗

   Sil
  3. Deeptone,
   Sayende aklıma geldi. İyi ki yapmışız. Güzel ilerliyor. Feri perinin bölümü de süper oldu.

   Sil
  4. berlin berlin.

   ivit feri çok tatlı bir aşk öyküsüne çevirdi iyice, şirin yazmış o daaa :)

   Sil
 37. sevgili deep ne kadar hoş bir etkinlik başlatmışsınız devamını merakla bekliyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayşe şule.

   eveeet sen de katıl isterseeeen yaaaa :)

   Sil
  2. evet sevgili berlin benide ekledi ama ortaya nasıl bieşey koyarım bilmem pek becerikli değilim yazma konusunda :)

   Sil
  3. ayşe şule.

   ay zor öykü değil yaaa yazarsın bikaç cümle nolcaaak :)

   Sil
 38. Öykü etkinliğine bayıldım Deep. :) Beni davet etmen de çok tatlıı. Teşekkür ediyorum. *-*
  Ama çok yoğunum bu aralar. Bloga bile vakit ayıramıyorum bazenn. :')
  Bir sonraki sefere diyelim. ^-^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tuğçe yüksel.

   haklısın ivit yoğunsun, ivit işallah bi dahaki sefere sen de katılırsın yaaa :) ama korkma bak yazmaktan çok kolay yaaaa istersen bikaç cümle bile yazabilirsin yaniiii :)

   Sil
 39. Ne kadar ilginç. Çok güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. deryada damla.

   sen de katılsan yaaaa :)

   Sil
 40. Yanıtlar
  1. sibella.

   hem de pasta gibi yazdııın yiaaaa :)

   Sil
 41. İlave linkler için çok teşekkürler deeptone. Hikayenin devamını okumaya başladım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. film gündemi.

   hıhım o yazıma da ekliyom zaten öykülerin kendilerini deee :)

   Sil
 42. Deep, bu o kadar müthiş bir mim fikri ki!
  Yorumumda ben de katılmak istediğimi belirttim, hayırlısı bakalım. ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. irem akay.

   ivit hayırlısııııııı :)

   Sil