7 Haziran 2018 Perşembe

Orange County 2Ringo macerası çok hızlı geçti. Ve de olaylı.

Yamaç paraşütü deneyiminde ise, Fethiye’ye giderken hepimiz sadece parmak arası terlikle gitmiştik. Tam tatil havası işte. Paraşüte binerken ayakkabı giymemiz gerektiğini söylediler, biz de çarşıya gidip spor ayakkabı aldık, Skechers almıştım ben de, pek severim. Satıcı, neden aldınız deyince, yamaç paraşütü için dedik, o da tehlikeli dedi, biz de olsun iyi bir şeydir tehlike deyip kıkırdamıştık.

Ringoya tam binerken bir kız yanımıza geldi, kaç gündür sizi görüyorum, çok eğleniyorsunuz, ben bu tatile yalnız geldim, size katılabilir miyim, diye sordu, o da İstanbul’dan gelmiş. Biz de sorduk, iyi düşündün mü, diye. Evet dedi gülerek.

Ringonun teknesini sürene, hızlı sürer misin diye sorunca bize baktı şöyle yan yan, gösteririm ben size der gibilerden. Bindik dört kişi, Ringonun üzerinde durması bile zor zaten. Öyle bir hızlı sürmeye başladı ki ne olduğunu şaşırdık, üzerinde duramıyorduk botun. Bağırmaya başladık, neşeyle, yeni gelen kız ise nolur yavaşlayın diye bağırıyordu. Hoplamaya başladık ister istemez, kalkıp kalkıp düşüyorduk, üzerinde duramıyorduk, bir süre sonra hepimiz suya düştük, Çimen ise iyice yükselip suyun üstüne burun üstü düştü, burnu kırıldı.

Ringo durdu, kıyıya yüzdük, Çimen revire gitti, su sporlarının yöneticisi ise Ringo sürücüsüne çok kızdı. Sürücü, onlar hızlı gitmemi istedi deyince, sen onlara ne bakıyorsun, dinlemeyip normal hızda sürecektin, bak böyle olaylar otelin adını kötüye çıkarır, dedi.

Biz yine de gülüyorduk, kahkaha atıyorduk, akşam ise otelin içindeki kanal gibi bir yapının kenarındaki çiçeklikteki çiçeklerin bir kısmını kopardık ve odamıza götürdük. Yanlış bir hareketti ama çok gülüyorduk.

Ertesi gün ise balona bindik. O da tekneyle çekiliyordu ve balon denizin üzerinde çok yükseğe çıkıyordu. Bu biraz korkunçtu, eğlenceli ama korkunç, çok yüksekten denize bakmak heyecanlıydı. Ya düşersek diyorduk, yüzme bilsek de düşersek herhalde denizin yüzeyi bize taş gibi gelir, Çimen bu kez kafanı kırarsın diye kahkaha atıyorduk.

(devam edecek)

34 yorum:

 1. Gözümde canlandı bir an.😂😂😂

  YanıtlaSil
 2. Çimen'in başına daha kötü birşey gelmez umarım.:) Ah şu çılgın gençlik:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ebemkuşağı.

   gelmediiii neyse kiiii :) gençlik güzeldiir :)

   Sil
 3. 😃😃😃sheckers bile bir bütün paragrafla devamını bekleyecegim..

  YanıtlaSil
 4. Vav neler olmuş neler öyle yahu 😁😊çimen biraz dikkat etsin ya maşallah size çılgın kızlar 😂😊sevgiler güzel insan bekliyoruz devamını 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sessiz kaldım.

   çılgınlık iyidir :) akıllı olup da napcaaaan :)

   Sil
 5. bence tehlikeliymiş hele ki burnunun kırılması daha kötü de olabilirdi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. audrey.

   ay hayatın kendisi tehlike ayolcuum :)

   Sil
 6. Aksiyon gerilim ama eğlenmek :) Çimen'in başına daha fazlası gelecek gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kahve tadında.

   ay eylenmek için aksiyon lazım tabeee :)

   Sil
 7. o kadr güzel yazmışın ki sanki okurken bende ordaymışım gibi hissettim bi an :) emeğine sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kek dilimi.

   aman da kim gelmiiiş hoşgeldiiin :)

   Sil
 8. Adrenalin dolu bir macera; ) tam benlik :)))

  YanıtlaSil
 9. Hep böyle sportif olmayı hayal etmişimdir asla olamamışımdır:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kelebek etkisi.

   biz türkler sporu ancak izlemeyi severiiz :)

   Sil
 10. Yaa ne güzel. Hep istedim yamaç paraşütü ama yükseklik korkusundan hiç cesaret edemedim hep de özenirim :(

  YanıtlaSil
 11. Nasıl sevinç duyuyorum bu maceralarını okurken Derin kız... Nasıl... Sen sosyalleştin. Birdenbire ve üst derecelerde. Yalnız kalmaktan sıkıldın tabii artık. Ne iyi ettin. Bak öyküler de geliyor bu sosyallikle :)))))))

  Bu arada oralarda başka koltuk, sandalye yok mu karelenecek. Ya da şu eğlenceli, korkutucu, hızlı sporların kareleri :)))))

  Çimen'e geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. acemi demirci.

   ah ah öykülerimdeki gibi olabilseem ne çok isterdiiim :) böyle gezsem eğlensem her akşam nasıl yazı yazcam kiiii :)ay spor karesi dur aklımda olsun tımams :)

   Sil
 12. Yok artık burun kırığı inanmıyorum size.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nilay durukan.

   normalde olmaz gibi gözükse de oluyor, botun üzerinden çok yükseğe sıçrayıp suyun üstüne burun üstü düşünce oluyor işte, anlık bir tesadüf yani, su taş etkisi yapıyore :)

   Sil
 13. Atlamış olmayayım. Parmak arası terliklerin çok yakışıyordur ojeli parmaklarına eminim; ama yeni ayakkabını da güle güle kullan. Rahat mı? Hiç kullanmadım o marka? Merrel ve Columbia kadar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. acemi demirci.

   merrel bilmiyom, columbia iyi tabii, skechers ise çok çok iyi, bir dene, çok da pahalı yaa, spor ve yürüyüş için skechers ideal :)

   Sil
 14. Ben yüzme bilmediğimden bu tarz maceralara hiç yeltenmiyorum. Arkadaşına da çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 15. Tatile gidesim geldi 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. derya.

   tatile gidip hiç dönmemeliiiii :)

   Sil
 16. Çimen'e büyük geçmiş olsun. Desene otel tam macera arayanlar için birebir :)

  YanıtlaSil