17 Ekim 2018 Çarşamba

Metal MaceraÇamur gibi bir kıvamı olan bir çeşit metal madde vardı, çok tehlikeliydi, sarsılınca patlıyordu. Savaş dönemi arasıydı, böyle bir zaman. Bu madde uçaklardan geriye kalmıştı ve insanlar inatla onu bulup kullanıyor, çünkü sonsuz bir elektrik enerjisi veriyordu. Kumanda pillerinin yerine sürüyorlar veya jeneratörlerin içine koyuyorlar.

Ahşap bir evin ikinci katındayız biz de. Eve çıkarken merdivenler önce ikiye ayrılıyor, sonra dönüyor. Merdiven boşluğunda pencereler var. Salondaki pencerenin tülleri rüzgarda hareketlenirken dışarıya baktım. Havada garip bir elektriklenme hissettik. Sanki sırtımızdaki hava ısınıp genleşiyor gibiydi. Hemen ardından çaydanlık kaynarken bir ses çıkartır ya fiiiy diye öyle bir ses oldu ve gürültüyle yer sallandı. Korktum ama başka herkes buna alışık görünüyordu. Ne olduğunu sordum. Birisi muhtemelen o metal maddeden bulmuştur ve dikkat etmemiştir dediler. Ben de patlayabilen bir madde olduğunu öyle anladım.

Etrafa baktım, annem de onlardan bulmaya gitmiş. Herkese bağırdım, siz deli misiniz, tehlikeli bir maddeyle neden uğraşıyorsunuz dedim. Pencereden baktım, annem elinde o çamur metalle geliyordu. Onları hemen atmasını ve uzaklaşmasını söyledim ama dinlemedi. Merdivenlere doğru ilerledim, karşılayıp elinden alıp yok edecektim ama bir patlama daha duydum. Bir şey oldu sandım anneme ama merdivenden yukarı çıkıyordu. Elinden bir parçayı sokakta düşürmüş ve hemen uzaklaşmış, ses ondan gelmiş. Elindekileri aldım ve merdivenlerden indim, parçaları nasıl yok ederim diye düşünüyordum. Binadan çıkarken birini merdivenlerde düşürdüm, içeride patladı. O kadar büyük bir patlama olmadı ama merdiven yıkıldı ve bir çeşit gaz çıktı maddeden. Koklayınca zehirleyen bir madde.

Binada kalanlara dairelerinizden hemen çıkmayın dedim. Elimde kalan parçayı ne yapayım diye düşündüm. İki sokak ötede bir ırmak vardı. Oraya atarım dedim, savaştan dolayı ırmak zaten kullanılamaz ve pis olmuştu, hiçbir balık yaşamıyordu. En sonunda o parçadan da kurtuldum. Binaya geri döndüğümde bir çocuk, içinde turuncu renkli bir sıvı olan garip bir şişe ve bir not getirip verdi. Notta tam hatırlamıyorum ama şuna benzer bir şey yazıyordu:

“Sonunda her şey düzelmeye başladı, ne dersin? Bu sıvıyı düşman erzaklarında buldum. Hepsini içmelisin. Birkaç güne kadar etkisini gösterir. Ay hadi inşallah maşallah.”

Böyle yazıyordu. Şişeye baktım. Üzerindeki etikette yabancı yazılar vardı. İngilizce, Rusça, Fransızca. Nasıl olduysa okudum. T2I5t3 gibi bir şeyler. Omurların bilimsel adları gibiydi. Nano madde içeren bir onarım sıvısıydı bu. Omurilikleri onarıyordu herhalde.

(devam edecek)

38 yorum:

 1. Hımm...
  Iyi havaya uçmamış kimse.
  Içme sen o sıvıyı benden demesi:)))

  YanıtlaSil
 2. Bence kesinlikle devamının gelmesi lazım.

  Uyan 32 - https://www.uyan32.com/

  YanıtlaSil
 3. Kurgu mu? O zaman Continiue bekliyoz efenim..✔😊

  YanıtlaSil
 4. Estupendo post!
  espero verte pronto por mi blog!♡♡♡

  YanıtlaSil
 5. Güzel bir başlangıç olmuş, merak uyandırıyor :))

  YanıtlaSil
 6. Vayyy ne kadar surukleyici.Bilimkurgu kitabi okur gibi heyecan sardi.Devami cabuk gelsin ama 💓;-)

  YanıtlaSil
 7. Ben de hoşlanmadım o inşallahlı maşallahlı sıvıdan :)

  YanıtlaSil
 8. güzel bir film konusu olur bundan bilim kurgu tabi..

  YanıtlaSil
 9. Bana da bilim kurgu gibi çok akıcı geldi.

  YanıtlaSil
 10. Bilim kurgu severim gerisini bekliyoruz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yüreğimin iklimi.

   pikuu geldi zağteen :)

   Sil
 11. Eğer bu rüyaysa ki öyle olduğunu tahmin ediyorum; bence sen bu sıra kurgu okumayı bırak. Rüyalarını bile bombalamışsın. Ahahahahah :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beyda.

   ay evet haklısın yaa öyle vallası. rüya tabisideee :)

   Sil
 12. Beğendimm.😊 Bilim kurgu filmleri gibi olmuş konusuu.😇

  YanıtlaSil
 13. Rüya gibi bir öykü:)))bakalım sonra ne olacak?

  YanıtlaSil
 14. Konusundan ortamına ne değişik öykü. Zaten birbirinden çok farklı konuları rahatça yazabilenlerdensin. Burada da öyle olmuş :)

  Nereye gidecek konu meraklandım. Bir sonrakinde neler olacak hiç tahmin edemedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. acemi demirci.

   ayy rüyalar iştee denişik oluyoo :)

   Sil
 15. Bekleriz devamini deep 🤗

  YanıtlaSil
 16. ahhahaha ay hadi inşallah maşallah deepsi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sessiz gemi.

   çook gizemli bir laf hihihi :)

   Sil
 17. Çok ilginç, devamı için merak uyandırdu. Gerçekte böyle enerji sağlayan madde fena olmazdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beyaz yakalı.

   evet yaaaa iyi olurdu :) benim rüyalar böyle iştee :)

   Sil