28 Mayıs 2020 Perşembe

VİRÜSHızla girdim kafeye. İçerisi karanlık. Kafenin yönetimini almıştım. İçeriye giren insanları taramadan geçirip onlara virüs bulaşmış mı diye bakıyorduk. Dışarısı tehlikeli. Az insan kaldı artık sağlıklı olan.

Kafeye gelenler kafenin üst katlarındaki odalarda yaşıyor, dışarıdan kendimizi koruyoruz. Yabancıları içeri almıyoruz. Tanıdığım bütün insanlar daha güvenli bir yere gittiler. Ben gidemedim, sanki terk edilmiş gibiyim burada. Arkada kalmamı önemsemediler bile herhalde.

Ben de kaldım burada, şimdi de güvenliği sağlıyorum, geride kalanlara yardım ediyorum. Kafede hiç pencere yok, güvenli olsun diye. Kafenin tavanı biraz yüksek. Birkaç loş lamba sarkıyor. Duvarları siyaha boyamıştık, ortam kapkara. Işık insanları tepeden aydınlattığı için yüzlerinde gölgeler oluşuyor. Herkes gergin tabii. Ağlayasım geliyor, üşüyorum.

Bende de virüs olabileceğini söylediler. Virüslüysem şimdi o zaman onlar terk ederler beni de. Gitmek zorunda kalacağım. Çok korktum ve üzüldüm. Üstelik sadece yalnız kalmak değil hayatta kalmak da söz konusu. Kalbim sızlıyor korkudan. Ya ölürsem.

Tarama yapmak için bir cihaz getirdiler. Minik bir şey. MR makinesinin minyatürü gibi. İçine sadece elim sığıyor. Elimi içine yerleştirince mavi bir ışık yandı elimin üzerine doğru. Damarlarım görünüyor mor mor. Sonra damarlarımdan birinde minnacık parlak beyaz bir nokta belirdi. Yavaşça hareket ediyordu. Virüsmüş o. Sahiden de virüs varmış bende.

Elimin içinden alın onu dedim. Mümkün değil dediler. Hiçbiri benimle konuşmuyordu artık. Cevap vermiyorlardı. Yardım istedim cevap vermediler, sadece yüzüme bakıyorlardı. Sonra beni kapıdan dışarı attılar. Hava soğuktu. Gidecek yer yoktu. Başka virüslü insanlar her an bir yerden çıkıp bana saldırabilirdi. Beni içeri alsınlar cevap versinler diye ağladım.

36 yorum:

 1. Keşke hemen anlık tespit edilebilse insanda virüs olup olmadığı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. yaşamdan yazılar.

   hıhıms. iyi olurmuştu :)

   Sil
 2. walking dead gibii hahaha :D unutulma ve önemsenmeme hissi kötüü. kapkaranlıkmış ağlanır tabi orada yaa hiç sevmem karanlık yerleri, bir ortam karanlık olacaksa ben yapmışsam olabilir mesela film izlemek için :) ay yaa dışarı atılmak cevap alamamak çaresizlik ne fenaa zombiler vardır etrafta hain insanlar o kadar güvenlik için uğraştı atılır mııı :D

  YanıtlayınSil
 3. Kıyamet senaryosu gibi olmuş. O gün kimse kimseyi tanımayacak, tanısa da tanımamazlıktan gelecek. Herkes birbirinden kaçacak.

  YanıtlayınSil
 4. Abooo ...
  Kabus. Korona kabusu bu.
  Geçti geçti.
  Yok sende kuzum virüs falan. Piş piş.. ninniii .. ninniii...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. uyuşuk hayalperest.

   anneeee evet geçti şükür :)

   Sil
 5. Arkada kalmak, unutulmak, önemsenmemek...tamkabus olmuş bu

  YanıtlayınSil
 6. Bugünümüze sevinelim, beterin beteri var:)

  YanıtlayınSil
 7. Virüsün yoğun döneminde 12 tane çalışma arkadaşım korona virüse yakalandı. 5 defa test yaptırdım bende çıkmadı. Ortak özellikleri sigarayı geçmişte bırakmış veyahut hiç içmemişlerdi. Şükür şimdi tedaviden sonra aramız tekrar katıldılar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ankara postası.

   çok ilginç yaa içmeyenlerin yakalanması de mi yaa :)

   Sil
 8. Sanırım bir de yaşamamışlık hissi var. Ne yaşarsan yaşa daha yaşamam gereken şeyler var diye düşünüyorsun ilk

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. irem çelik.

   hımm tabisidekii insanlık hali bu normal ki :)

   Sil
 9. böyle bir film olduğuna eminim :-))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. audrey.

   ha haa belki de vardır yani virüslü senaryo çok var :)

   Sil
 10. Distopya... Olmayacak şeyler değil bunlar... Her şeyi bir anda serbest bıraktılar umarım iyi olur...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. anne kaleminden.

   evet yaa umarım evet hayırlısı :)

   Sil
 11. valla eskiden olsa fantastik bir hikaye ne güzel yazmışsın derdim ama son zamanlarda hayatlarımıza bakınca olasılık dahilinde gerçekçi bir hikaye diyorum nerden nereye deepcim:))
  bu arada harika yazmışsın..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. düş tasarımcısı.

   evet valla gündelik hayatımız böyle oldu artık :)

   Sil
 12. Virüsü ne kolay tespit ediyorlarmış öyle, MR cihazı gibi demek :D amanıın virüslü insanlar saldırıyor muymuş. Korkunçluu :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ebrar.

   ha haa o kadar korku gerilim izleyince de mi amaaa hihihi :)

   Sil
 13. Bakalım başka daha neler görcez şu hayatta :):)hayırlısı..

  YanıtlayınSil
 14. virüsü kolay tespit edebilsek keşke

  YanıtlayınSil
 15. keşke virüs insanın cilt rengini değiştirse hemen belli olsa değil mi :) yakın zamanda okudğum kitabın fazlaca etkisindeyim galiba :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. uzman amatör.

   bilimkurgu filmleri gibi düşündüün :)

   Sil