10 Temmuz 2020 Cuma

DEVAM EDEN DİZİLER 4BABY: İtalyan liseli gençlik dizisinin ikinci sezonu da bitti. Üçüncü sezon da gelecek.  Dizi, Skam, Quicksand, Elite, 13 Reasons Why tarzında ancak biraz daha sert. Roma’da lise öğrencileri Chiara ile Ludovica’nın hayatlarının anlatıldığı dizi birkaç yıl önce Roma’da gerçekleşen bir olaya dayanıyor. İki kız rahat yaşamak için parayla bedenlerini satıyorlar. Şaşırtıcı. Herkese göre değil.

VISAVIS:EL OASIS: İlk dört sezon çok heyecanlı, sürükleyici gitti. Kadınlar hapishanesinde aksiyon dizisinde özellikle Macarena ve Zulema öne çıkmıştı. Ek sezon da geldi. Bu kez bu ikilinin hikayesini izledik. Yanlarında Goya ve Saray da vardı. Artık hapiste değiller, dışarıda bir iş çevirdiler. Önceki sezonlardan daha ağır tempolu bu sezonda ikilimiz yine iyiydi. Dizinin sonunu da Saray (Nairobi)  getirdi. Visavis, La Casa de Papel, The Pier, bu üç dizide de ortak oyuncu ve yönetmen sayısı fazla. Bu tür İspanyol dizileri sevildi.

MINDHUNTER: İlk sezonda, FBI ajanları yeni bir proje geliştirmişti. Hapisteki seri katillerle görüşerek katillerin motivasyonlarını incelemeye başladılar. Seri katil profillerini oluşturmaya çalıştılar. İkinci sezonda da aynı proje devam etti. Ünlü gerçek seri katillerle görüşmeye devam ettiler, Kemper, Manson, gibi. Bir yandan da sezon boyunca bir davayı sürdürdüler. Çocuk katili. Yine gerçek bir olay olan bu davada, seri katil, siyah çocukları öldürüyor. Dizi yine çok iyi. Kaliteli Amerikan dizisi.

DARK: İlk iki sezon iyiydi. İlk sezon daha kolaydı. Sonra karmaşıklaşmaya başladı. İkinci sezon sonunda mağara çıkışında tesis patlamıştı. Kara delik oluştu. Bu yüzden üçüncü sezonda belki de zaman durdu. Jonas ile Martha mutlu olabilecekler mi? Belki de en önemli soru buydu. Üçüncü sezon çok karmaşıktı. Zamanlar, dönemler, evrenler, kişiler karmaşık, anlaması kolay değil. Belki kişileri yazarak, soy ağacı ile izlemek daha mantıklı olabilir. Artık dizi severlerin en sevdiklerinden olan Alman dizisi.

MARCELLA: İngiliz suç polisiye dizisi. Kuzey polisiyesi tarzında olan dizinin ilk iki sezonu bitmişti. İlk iki sezon bildiğimiz kuzey polisiyesi. Sorunlu kadın polis, seri katil, çocuklara şiddet.  Olayın peşinde giderken kendi sorunları ile çarpışan kahraman. Üçüncü sezon ise çok şaşırtıcı geldi. Dizi tamamen değişti. İkinci sezon sonunda Marcella ortadan kaybolmuştu. Üçüncü sezonda başka bir kimlikle ortaya çıktı ve bambaşka bir karakter oldu. Çok başarılı dizi.

SWEETBITTER: Amerikan mutfak dizisinin ikinci sezonu da bitti. Taşralı bir kız New York’a gelir ve bir kaliteli restoranda işe başlar. İşi ve büyük şehri öğrenmeye çalışır. Restoranda çalışmak kolay olmaz. İlişkiler, aşklar da. Genç kız bu ortamda büyümeye, öğrenmeye, yaşamaya çalışır. Kötü alışkanlıklar da edinir. Zarif dizi. Herkese göre değil.

32 yorum:

 1. baby ne üzücüymüş öyle bir hayat yaşamaları
  visavis çok seviliyoo :)
  mindhunter da öylee
  dark her sezon daha çok karışıyoo hala anlayamadım ben :D
  marcella iyice delirdi ayy neler yaptı öyle yaa geçmişinden de kaçıyoo nolcak böylee :D
  sonuncusunu duymadımdı hiç :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sessiz gemi.

   oooo bi tanesini duymamışsııın :)

   Sil
 2. Babe ilk çıktığı zamanı hatırlıyorum her yerde reklamı vardı. Hiçbirini izlemedim dizilerin ben Asya'ya daha yakınım galiba. Aslında güzel diziler var ama nedense elim gitmiyor. Teşekkürler öneriler için. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bonheur.

   asya avrupa malezya ne bulursam izliyoom :)

   Sil
 3. Pandemi sürecinde La Casa De Papel, Sex Education, Mesiah, Homeland gibi dizileri bitirip dizi işine ara verdim:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. turhay aksoy.

   sex education izlemedim diğerleri güzeldi :)

   Sil
 4. Mındhunter ilgimi çekti bi ara bakıcam. Teşekkürler Deep :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. yankım ve gölgem.

   mindhunter çok iyi yaaa :) o zaman belki sen suç, polisiye, seri katil, gerçek suç hikayelerini seviyor olabilirsiin :)

   Sil
 5. Herkese göre değil dediklerin kesin bana göre değildir😇🙃😊🤚

  YanıtlayınSil
 6. Dark'a geçenlerde ben de başladım. Sanırım bir ben kalmıştım izlemedik :)

  YanıtlayınSil
 7. vis a vis herkesten tam puan alıyor ama hapishane diye izlemeye korkuyoum ben hya

  YanıtlayınSil
 8. Ben bilmediklerimi bir not alayım:)

  YanıtlayınSil
 9. Dark ve marcellayı izliyorum halen

  YanıtlayınSil
 10. Dizi izlemek gibi iyi bir huyum yok:) İçlerinde en çok duyduğum Dark'tı. O da karışık diyorsun.

  YanıtlayınSil
 11. baby çekim hatasıyla dolu. ben mesleğim gereği bi şey izlerken kurgu ve montaja dikkat ettiğimden resmen bu dizi beni diken üzerinde tuttu. konusuna değinmiyorum bile :) mindhunter ve dark çok iyiydi. marcella eh.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. burcu.

   hımm olabiler bak, dizi izlerken hatalara bakmam hiç, olaya heyecana kaptırır giderim :) mindhunter, dark iyi tabii, ya çok dizi var iyi olan ki :) marcella fena diyildi, üçüncü sezonda şaşırttı :) ya nefis kuzey polisiyeleri var yaaa :)

   Sil
 12. darkı seyrettim bitti ben sonunu bağladıkları şekliyle beğendim açıkçası .. tabi anlamadığım 1-2 şey oldu ama olur artık bu kadar karmaşık dizide.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. audrey.

   evet sonu güzeldi. bir şekilde döngü çözüldü. başa dönüldü. baştan başlıycak her şey. evet o küçük kız vardı. her şeyi gören. yani belki de her şey hiç değişmeden baştan yaşancak :)

   Sil
 13. Mindhunter'a bir ara başlamıştım sonra sarmadı bıraktım. DARK'ı da şimdi izliyorum. 2. sezondayım hatta. Gerçekten sezonlar geçtikçe daha karmaşık bir hal alıyor...

  YanıtlayınSil