15 Haziran 2021 Salı

RÜYA 5

 Kaçmaya başladık canavarlardan. Hepimiz korkuyorduk ama ben fazla belli etmemeye çalışıyordum, çünkü liderlik yapacak başka kimse kalmamıştı, mecbur kalmıştım. Beni de çok fazla dinlemek istemiyorlardı hatta takmıyorlardı kafalarına söylediklerimi, sen kimsin kızııım diye düşünüyorlardı.

Ormanın içinden geçip bir mağaranın girişine kadar geldik ama hala güvende değildik. Mağara büyük bir tünel sistemine sahipti, içeride güvende oluruz diye düşündüm, bir de bulunduğumuz dağın diğer tarafına ulaşmak için daha kısa ve güvenli bir yol olabilirdi. Bana katılanlar çoğunluktaydı. Huysuz huysuz söylenenler de oldu. Ama mağaraya hemen giremedik çünkü girişi buz tutmuş halde bir şelale kapatmıştı. Ama suyun içerisindeki farklı minerallerden olsa gerek ki buzun rengi mor pembe mavi gibi renkler almıştı. Bir de parıldıyordu.

Mağaranın taşları, duvarları da içeriğindeki mineral madenlerden dolayı mor ve koyu maviydi, beyaz damarları vardı taşların. Ve mağaranın tümü de buzdaki gibi simli gibi parlıyordu. Mağaranın içinden dışarıya küçük bir dere akıyordu. Suyun aşağı tarafında yüzümüzü yıkayıp girişe yakın tarafta su içtik. Buz şelalesinin alt kısmında kırıklar, açıklıklar vardı, içeriyi görebiliyordum. Ama geçmek için yeterince açıklık yoktu. Buzun altından minik minik su damlıyordu. Elimde küçük çapa gibi bir şey vardı. Buza minik minik vurarak yol açmaya başladım. Yol açmama yardım edenler de oldu.

Buzu kırmaya çalışırken yorulunca oyun oynamaya başladık. Şarkı oyunu. Birisi bir cümle şarkı uydurdu bir yandan da eliyle buza vurarak ritm tutuyordu. Sonra devamını başkası uydurdu sonra başkaları da devam etti. Bazıları çok anlamsız kelimeler söylüyordu. Bazıları sadece mırıldanıyordu. Enstrüman gibi sesler çıkaranlar da vardı. Sıra bana gelince Athena ve Korece karışımı bir şeye dönüştürdüm şarkıyı. Big Bang’in Hands Up şarkısına benziyordu. Şarkı söyledikçe de buzlar sihirli gibi daha kolay açılıyordu. Zıplaya oynaya şarkı söyledim, buzlar tamamen yok olmuştu şarkı bittiğinde.

Eriyen buzdan dolayı her yer çamur olmuştu. Artık girecektik mağaraya. Arkamızda canavarlar hala. Bense o anda az önce yaptığımız müziği, söylediğimiz şarkıyı düşünüyordum hala. Neden kimse şarkıyı videoya almadı ki, ilk defa bu kadar eğlendik beraber diye söylendim ordakilere. Sanki arkamızdan canavarlar kovalamıyor gibi bir rahatlık var bende. Mağaranın girişinin yanında da bir DJ makinesi bile vardı, insan kayıt tutar bari, dedim. Şarkı söylerken üzerimizde renkli renkli ışıklar bile dolaşıyordu, ışığı nereye kurmuşlarsa ormanda, mağara girişinde.

Öyle etrafa bakıp düşünürken uyandım. Orman güzeldi. Canavarlar olmasaydı keşke.

19 yorum:

 1. Merhaba güzel insan 🤗athena ve Korece şarkı karşımı güzelmiş ☺️ seviyorum senin bu fantastik rüyalarını ☺️ sevgiler güzel insan 🤗

  YanıtlaSil
 2. Canavarlar olmasaydı güzeldi orman.
  İşte dünyada her güzelin içinde bir çirkinlik, her iyinin içinde bir kötülük var.

  YanıtlaSil
 3. Oldukça aksiyonlu masal gibi rüya görmüşsün🤭

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. diary of meri.

   eveey genelde öyle rüyalarım oluyol :)

   Sil
 4. dizi film gibi rüya olmuş :-))

  YanıtlaSil
 5. bayılıyorum senin bu rüyalara deepcim:)
  şarkı söylerken buzların erimesi süper...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. düş tasarımcısı.

   renkli eğlenceli gece hayatım var hihihi :)

   Sil
 6. Canavarlar, rüyalarda bile ürkütücü geliyor bana. :)
  Big Bang'in Hands Up adında bir şarkısı olduğunu bilmiyordum. Şimdi dinlemekteyim. *-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir pembesever.

   canavar tabii :) big bang ne güzel yiaa :)

   Sil
 7. Şarkı oyun, sanki arkalarında canavarlar yok gibi" diyordum ki okurken sen yazmışsın. Keyifli bir rüyaymış aslında. Kim takar canavarları:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ada denizi.

   alıştım onlara rüyalarımda :)

   Sil
 8. Ben korkmadım bu canavarlardan nedense sevimli geldiler bana rüya bu kadar renkli olursa hayalide güzel bence =))

  YanıtlaSil
 9. ah ben de böyle rüyalar görsem:))

  YanıtlaSil
 10. Canavarlara rağmen çok eğlenceli bir rüyaymis :D Ahh Bigbang çok severiiim Hands Up şarkılarınıda severim uzun zamandır dinlemiyordum şimdi gidip biraz dinleyeyim :D

  YanıtlaSil