16 Eylül 2021 Perşembe

RÜYA 7

 Öğrenci yurdundayım. Benden nefret eden bir yurt arkadaşım ben uyurken koluma el genişliğinde silindir bir alet takmış. Topraktan veya ağaçtan yapılma bir şeydi ve çok kalındı.

Kolumdan çıkartamadım. Kırmayı düşündüm, koluma zarar vermeden. Ama tam çekiçle kıracakken kenarından içine baktım. İçi böcek kaynıyordu.

Ödüm patladı, çok korkunçtu. Bir sürü çeşit çeşit böcek vardı. Ama bir tanesi daha korkunçtu. Hamamböceği büyüklüğünde kırmızı bir örümcek vardı. Ama yavrulama döneminde felç oluyormuş, hareketsiz duruyormuş ve yavruları da gözlerinin içindeydi.

Gözlerinin içinde minik yavrular kıpırdıyordu. Örümcek hareketsiz olduğu için, onu kolumdan çıkarmayı denedim, bir tanesini tuttum, iki parmağımın arasında. Gözleri kıpır kıpırdı. Ve dediler ki, yavrular yumurtadan çıkarken anne örümceğin gözlerinden patlayıp etrafa sıçrayarak çıkıyormuş ve gelişimini tamamlamak için konak canlıların gözlerine yerleşiyormuş.

Yani kolumdan bu şeyleri söküp atamazsam hepsi gözüme gelecekti.

Uykumda korktum tabii, nasıl uyandım bilmiyorum zaten uyanırken de kalbim çok hızlı çarpıyordu.

 

Not: Bu rüyayı iki gece önce gördüm, dün akşam  rüyayı Kelime Oyunu 42 için öykü haline getirdim, Niobe öyküsü, bu akşam da rüyayı gördüğüm haliyle yazdım.

30 yorum:

 1. Aslında senin rüya yazılarını okuduğumdan beri hep ben de kendime yazsam mı diyorum unutuyorum. Genelde tuhaf rüyalar görürüm. Ev halkına anlatırım gülerler bana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ada denizi.

   o zamansaa anlat biz de güleliiim :)

   Sil
 2. Korkunçmuş gerçekten. Çok film izliyorsun ondan böyle şeyler giriyor rüyana. :))
  Ben de polislerden falan kaçıyordum yine rüyamda. :) Geçmişte gördüğüm ilginç rüyaları mı derlesem ben de.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. duygu emanet.

   filmler diziler evet :) yan benim de iki klasik rüyam var, biri polisten kaçmak, soygun yaptığımı sanıyorum rüyamda :) diğeri de dişlerimi tükürmek :) ya tabii derleseneee :)

   Sil
 3. Merhabalar.
  Rüya, diğer adıyla "gecelerin mesajı" Rüya denilince aklıma hemen Hz. Yusuf'un gördüğü rüyası ve ardından hapishane arkadaşlarının gördüğü rüyalara getirdiği yorumlar ile en önemlisi Firavun'un gördüğü rüyalara getirdiği yorumlar aklıma gelir. Bu rüyaları rahmani rüyalar olarak yorumlarlar. Rüya görmeyen insan yoktur. Belki de en az rüya gören insan benimdir. Benim rahmetli babam her gün rüya görürdü ve her gün yataktan doğrulur ve hemen rüyasını anlatmaya başlardı.

  Rüyaların gizemi hala çözülebilmiş değil. Ancak, rüyalarımızın bilinçaltında yer eden olumlu ya da olumsuz olaylardan etkilendiği de söyleniyor.

  Bazılarınca reenkarnasyona bağlanan, daha önce yaşanmış bir olay gibi hatırlanan benzer anların, aslında daha önceleri görülen ama hatırlanmayan rüyalar olduğunu da söyleyebilirim.

  Sizin rüyanıza gelince; eğer ben de bir rüya yorumcusu olsaydım, önce rüyanızın rahmani olup olmadığından bahsederdim. Daha sonra da döktürürdüm işte falcılar gibi. Her görülen rüyayı kötü de olsa, hayra yormak gerekir. Zaten biri birine rüyasını anlatırken, "ben bugün bir rüya gördüm" diye başlar ve rüyayı dinleyen "hayırdır inşAllah" der ve rüyayı gören de "hayrın karşı gelsin" der. İşte rüya işi böyle bir şey.

  Rüya ile ilgili paylaşımınız bence etkileyiciydi. Bakın sizin bir rüyadan bahsetmeniz, rüya ile ilgili ne konulara değindirdi. Kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. recep altun.

   o zaman hepimiz rahmani rüyalar görelim :) bütün rüyaları iyiye yoralım :)

   Sil
 4. böcüklü belgeseller mi izledin bu aralar :( ürkünçmüş. Ben bu aralar bol bol kedilerle meşgulüm rüyalarımda. En son, bir anne , bir baba, bir yavru kedi hediyesi almıştım. maa aile gelmişlerdi, yabancı isimleri vardı hepsinin ama unuttum tabi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. vakti dem.

   nat geo wild belgeselleri, böcükler ivit :) kedili rüya görmedim yaa hiç, senin kediler hoşmuş :)

   Sil
 5. Ciddi anlamda sarsıcı bir rüya olmalı, bende bazen gerçekçi rüyalar görürüm , hatta ürkerimde ama bu rüya korku filminden bir sahne gibiymiş 😱

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. eda şahin.

   hatırlamıyorum, korku filmi gibiydi herhalde :)

   Sil
 6. Korku filmlerini çok mu izledin bu aralar Deep.

  YanıtlaSil
 7. Rüyanın hikaye hali çok güzeldi. İlhamı düşteyken gelmis. :)
  Ben böyle bir rüya görsem evi dip bucak kontrol eder, haylazın biri ağ germiş mi diye bakardım. 😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. film gündemi.

   ha haaa etkilenirsin yani rüyadan :)

   Sil
 8. Bu rüyayı görmek istemezdim.

  YanıtlaSil
 9. Böyle rüyalar gördüğümü hatırlamıyorum. İyi ki de hatırlamıyorum, korkunç bir şey, amaninn:)

  YanıtlaSil
 10. Film gibi rüyalar....

  YanıtlaSil
 11. Bilim kurgu rüyalarda bugün :)

  YanıtlaSil
 12. Offf böcekler... Ben de çok görüyorum böceklerle ilgili korkunç korkunç rüyalar. Bazen de gerçekte mesela koluna bi şey olmuş oluyo ondan rüyanda öyle görüyosun. Mesela bi kere yastığın altında kolumu baya bi ezmişim, ağrıyordu yani rüyamda da koluma bi şey oluyodu. Seninki de öyle olabilir mi acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kedi mırıltısı.

   hımmm güzel açıklama evet olabiler :)

   Sil
 13. Rüyada Böcek görmek iyiye yoruluyor bildiğim kadarıyla. Maddi kazanç geleceğine işaret olması falan gibi. Ama görmesi korkunç bir rüyaymış bu:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mavi anemon.

   ooo böcekler o zaman bankacı :)

   Sil
 14. Ben de diyorum sanki bu rüyayı okumuştum :) Öyküyü okumuşum. Çok korkunç gerçekten. Zaten böcekleri görünce kal gelir bana.

  YanıtlaSil
 15. hikayeydi eveet böcek düşününce bile içim çekiliyo bir de kolunda haa korkuunç :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sessiz gemi.

   anne amaniiin mayday mayday :)

   Sil