2 Aralık 2023 Cumartesi

MİNİ DİZİLER 7

 
İRLANDA

OBITUARY

2023 komedi dizisi.

Yerel gazetede ölüm ilanları yazan bir genç kadın, yazı başına para aldığı için hep ölümleri beklemek durumundadır. İşleri hareketlendirmek için öldürmeye başlar. Kötüleri, hastaları öldürür. Kendine engel de olamaz. Daha öldürmeden ölüm ilanlarını bile hazırlar. Oldukça keyifli dizi. Not:3/4


A.B.D.

GÖREMEDİĞİMİZ TÜM IŞIKLAR

All The Light We Can Not See

2023 tarihsel dram dizisi. Romanı birkaç yıl önce popüler olmuştu. Kitap Hırsızı benzeri romanlardan.

Zamanda ileri geri giden konulardan. İkinci Dünya Savaşı temalı dizilerden. Konusu biraz karmaşık. Savaş, istihbarat, değerli taşlar, sırlar gibi. İkinci Dünya Savaşının son dönemi, Almanlar kaybedecek artık. Kör bir kız Fransa’da babası ile yaşıyor, babası ona evde maket yaparak sokakları öğretiyor, dışarı çıkarsa her yeri bulabilsin diye, çünkü savaş nedeniyle gizleniyorlar. Kız, sürekli olarak radyo dinliyor. Bir Alman oğlan da kız kardeşi ile yaşamakta. O da radyo dinliyor. Kız ve babasının başına birçok olay geliyor, istihbarat ve değerli taşlar nedeniyle. Alman oğlan da asker oluyor. Bu Alman askeri bu kör kızı bulmak niyetinde. Bağlantı ise radyo. Keyifle izlenen dizi. Not:3/4


POLONYA

INFORMACJA ZWROTNA

2023 yılı dram dizisi.

Eski bir müzisyen olan bir adam alkoliktir. Bu nedenle ailesi ondan rahatsız olur. Adam, bir gün oğlu ile sohbet etmek için buluşur, yine sarhoştur, o gece oğlu kaybolur, adam uyanınca hiçbir şey hatırlamaz. Oğlu için üzülür ve onu bulmak için araştırmaya başlar. O gece ile ilgili olarak da hiçbir şey hatırlamaz. Oğlunu aradıkça birçok olayla, insanla karşılaşır ve olay bir aile dramına doğru ilerler. Sürükleyici dizi. Not:3/4


BELÇİKA

FERRY

2023 Belçika/Hollanda suç dizisi. 2019 yılı Belçika yapımı Undercover adlı dizinin yan dizisi. Undercover’da polis bir karı koca, bir uyuşturucu şebekesinin içine sızıp şebekeyi çökertiyordu. Gerçek bir olayı anlatıyordu dizi. Ferry, o şebekenin lideriydi. Çift, Ferry ve eşi ile yakın arkadaş olmuştu. Ferry, dizide çok öne çıkmıştı, eğlenceli bir karakterdi, suçlu olmasına rağmen.

Ferry adlı dizide ise Ferry’nin Undercover öncesi nasıl bir uyuşturucu lideri olduğunu görüyoruz. Eşi ile ilişkilerini de. Ferry, yavaş yavaş uyuşturucu dünyasında öne çıkıyor, lider özellikleri. güçlü karakteri, ani karar verme yeteneği ile. Frank Lammers, bu dizide de Ferry Bouman karakterine müthiş bir oyunculukla hayat veriyor. Suç dizilerini sevenler için ideal, sürükleyici. Not:4/4

38 yorum:

 1. İlk dizi çok garipmiş. Ne insanlar var. 🤔 Polonya dizisi de merak uyandırıcı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. duygu emanet.

   çok dizi çekildiği için gittkçe daha değişik senaryolar bulmaya çalışıyorlar :) ama tabii animeler ve kore dizileri gibisi yok :)

   Sil
 2. Not aldım deep, teşekkürler paylaşım için...

  YanıtlaSil
 3. Göremediğimiz Tüm Işıklar aklımda benim de. Diğerlrini de seyretmedim bu arada. Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ada deniz.

   pekii sen de kısa dizicisin ivit :)

   Sil
 4. İrlanda'yı görünce gözümde kalpler çıktı, inşallah ölmeden görürüm ne diyeyim :)) Bu arada ilk diziyi çok merak ettim, ilk fırsatta bakacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yalnız değilmişim, bir İrlanda aşığı daha :) Gurbette yakınımı görmüş gibi sevindim :) Elbet birgün buluşacağız Dublin'le..

   Sil
  2. Ahh çok sevindim :)) Bence yılın bu vaktinde bir İskoçya ve İngiltere de yaparız Dublin'den sonra :)) Bu arada Leap Year filmini izledin mi? İrlanda sevip, tatlı bir romantizm de olsun bizim olsun dersen kesinlikle izlemelisin :)

   Sil
  3. annabell/kırmızı ruh.

   irlanda doğası ile ve bize benzeyen insanları ile seviliyor :) leap year minnoş film :) son zamanlarda the quiet girl var iyi film :)

   Sil
 5. İlk dizi ilginçmiş gerçekten. Bizim ülkemizde de tabutçular böyle işte. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. rehitu.

   tabutçuları öğrenmiş olduk senden :)

   Sil
 6. Göremediğimiz Tüm Işıklar'ın romanını okumuştum dizisi olduğunu bilmiyordum süper oldu hemen izleyeceğim:)) Teşekkürler, elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 7. Hemen listeme ekledim deepcimm💙💙

  YanıtlaSil
 8. Fena görünmüyor diziler. İlki konusu bile güldürdü. 😊 İzlemek lazım. 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. peliş.

   evet yaa ekmek parası için napsın hihihi :)

   Sil
 9. İrlanda'yı görür görmez konusuna bakmadan Obituary listeye eklendi.

  YanıtlaSil
 10. göremediğimiz tüm ışıklar güzeldi undercover diye kore yapımı da varmış uyarlaması galiba konusu benziyormuş diğerleri de ilginç görünüyo :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sessiz gemi.

   undercover kore miiii izlenir pikuuu :)

   Sil
 11. Yanıtlar
  1. yüreğimin iklimi.

   diziler izle izle bitmiyor :)

   Sil
 12. OBITUARY bu nasıl komedi dizisi oluyor Deep. Cinayet dizisi gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaşamdan yazılar.

   eveey dediğin gibi :)

   Sil
 13. Hepsini de biliyorum ama izlemeye daha sıra gelmedi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nurgül k.

   eveet her şeye yetişmek zor :)

   Sil
 14. İrlanda dizisini merak ettim, bakacağım ilk fırsatta inşallah. :)

  YanıtlaSil
 15. Kör kızı izledim çok güzel 😊

  YanıtlaSil
 16. Obituary oldukça gizemli duruyor, bakayım.Teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 17. Görmediğimiz Tüm Işıklar'ı izledim, bayıldım. Çok iyiydi.

  YanıtlaSil